HYBRIDNÁ FOTOVOLTICKÁ ELEKTRÁREŇ


Hybridné fotovoltaické elektrárne s batériami, sú systémy vďaka ktorým sa vaša domácnosť čo najviac priblíži k energetickej sebestačnosti a zároveň sa zabezpečí proti zdražovaniu cien elektrickej energie. Táto elektráreň primárne smeruje vyrobenú elektrickú energiu do Vašej dennej spotreby. Nespotrebovanú energiu ukladá do batérií. Takto uloženú energiu spotrebujete večer alebo ak slnko nebude svietiť.

Fotovoltické panely sú na streche domu alebo na pozemku umiestnené a orientované tak, aby získavali čo najviac slnečného svetla. Elektrická energia, ktorú vyrobia, sa potom prenáša do meniča, ktorý ju prevádza na striedavý prúd pre vlastnú spotrebu, pričom prebytočná energia sa ukladá do batérií a ak sú batérie plne nabité sa energia môže presmerovať do virtuálnej batérie alebo použitá na ohrev vody.

Hybridný fotovoltický systém je efektívnejší ako off-grid systém bez batérií, pretože využíva aj energiu prenášanú do verejnej siete a zároveň má aj batérie pre ukladanie energie pre použitie v čase, keď slnko nesvieti. No jeho hlavná nevýhoda je vyššia investičná zátaž ( nákup batérií ).

Hlavné výhody Hybridnej elektrárne:
  • navyššie možná dosiahnuteľná energetická a finančná úspora
  • sebestačnosť pri výrobe elektriny – systém je funkčný aj pri výpadku prúdu (blackout)
  • možnosť vzdialenej správy systému
  • vhodná pre intenzívne využívané domy, bytové domy s denným a nočným odberom

Fotovoltická elektráreň od JUT

Ponúkame Vám plnú technickú podpora pred, počas i po realizácii, zabezpečenie servisu počas záruky i po nej, cenovú dostupnosť inštalácie, zastúpenie pri riešení dotácie zo štátneho rozpočtu “Zelená Domácnostiam”, výpočet návratnosti, vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky, technickú správu celého systému a revízie.


Garantovaná návratnosť

Garantovaná návratnosť

Individuálny prístup pri návrhu

Individuálny prístup pri návrhu

10 - ročná záruka na vybrané komponenty

10 - ročná záruka na vybrané komponenty

Vybavenie štátnej dotácie

Vybavenie štátnej dotácie

Zvažujete fotovoltiku ?

Smelo sa ozvite nášmu technikovi, alebo nám pošlite dopytový formulár. Radi Vám zodpovieme na Vaše otázky.

Ing. Patrik Kurtulík

+ 421 948 197 997 patrik.kurtulik@jut.sk